TERREX FREE HIKER 2 C.RDY

ID4226

OUTDOOR

196.00

Përmbajtja e produktit:

Pjesa e epërme: Tekstil sintetik me GORE-TEX 3D rezistente ndaj ujit

Pjesa e poshtme: Gomë CONTINENTAL

Ecja në të ftohtë apo dimër nuk ka qenë kurrë kaq e këndshme. Këto adidas Terrex Free Hiker janë projektuar posaçërisht për rehati përfundimtare në rrugë të gjata. Pjesa e sipërme e saj si çorape Primeknit, e shoqëruar me teknologjinë COLD.RDY dhe izolimin e papërshkueshëm nga uji përshtaten fort rreth këmbës për një mbështetje të rehatshme dhe të ngrohtë. Përveç kësaj, falë  pjesës së jashtme të papërshkueshme nga uji GORE-TEX, edhe kushtet e vështira të lagështa nuk janë problem.