C LIN ANKLE 3P

IC1303

NOT SPORTS SPECIFIC

Original price was: €9.00.Current price is: €6.00.

Përmbajtja e produktit:

Pambuk: 71%  / Poliester i ricikluar:  26%  / Elastan:  2%  / Najlon i ricikluar: 1%

Këto çorape adidas me gjatësi të kyçit të këmbës janë bërë nga një përzierje e butë pambuku dhe najloni poliestër që merr frymë. Zbutja në thembër dhe gishtat e këmbës ju mban rehat nëse jeni duke shkuar në palestër apo thjesht duke dalë jashtë. Kjo paketë prej tre palësh vjen e markuar përgjatë kyçeve për një prekje sportive.

Një minimum prej 50% e këtij produkti është një përzierje e materialeve të ricikluara dhe të rinovueshme.